Minutes to Midnight’ın 5. yılını kutluyoruz

Linkin Park’ın 3. Stüdyo albümü olan “Minutes to Midnight”ın piyasaya sürülüşünün 4. yılı. (15 Mayıs 2007) 4 yıl, dile kolay. Her şey dün gibiydi.O güne kadar Linkin Park’a kendini tekrar ediyor diyenler şimdi cephe değiştirecek, yeni müziklerini sevmedik diyeceklerdi. Anlayamıyorum insanlar neden mutlu olmazlar? önlerinde bir başyapıt var, rica ediyorum size mükemmelin ötesi sizi mutlu etmiyorsa yaşamanın anlamı yoktur bence, en yakın camdan atlar mısın? 


Haydi o günleri tekrardan hatırlayalım. Linkin Park Meteora albümüyle adeta kariyerinde tavan yapmıştı. Dünya turnesini tamamladıktan sonra Chester’ın özel hayatındaki durumları ve Mike’ın yan projesi olan Fort Minor ile birlikte olan albüm çalışmaları, yeni albümü biraz geciktirdi haklı olarak. Linkin Park’ın dönüşü çok garip bir şekilde oldu. Değişmişlerdi. Yeni bir stilleri vardı artık. Nu-Metal’den sonra yapmak istedikleri bir başka müzik dalında çalışmalar yapmak istediler. Artık rotalarını alternative rock müziğe çevirmişlerdi. Bu albümden sonra Linkin Park hayranları ikiye ayrıldılar. Yeni müziği sevenler ve tabiri caizse ihanet edenler. Yeni müzikle birlikte Linkin Park yeni hayranlar kazandı bazı eski hayranlarını kaybetti. Ama Linkin Park bu işi yapmasaydı daha çok şey kaybedecekti…


Bu dönemi Linkin Park’ın ağzından dinlemek daha doğru olur sanırım 🙂

2007 Nisan Billboard, Minutes to Midnight Röportajı

“Meteora” Billboard’ın Modern Rock müzik listelerinde 4 yıldır listenin hakimiydi. 5 milyon satan bu albümün bir numaraları şarkıları: “Somewhere I Belong,” “Faint,” “Numb,” “Lying From You” ve “Breaking the Habit”ti. Tüm bunlar olup biterken grubun ilki olan “Hybrid Theory” albümü 2000 yılından itibaren Amerika’da 9 milyondan fazla kopya sattı. Şimdi Linkin Park ” Minutes to Midnight” albümünü piyasaya sürüyor. Bu albüm, 10 yıl önceki gibi baskın rap-metal müzikten uzakta yeni bir dünyanın içine alıyor bizi. Uzun bir ara veren grup, destansı bir programla (Mike Shinoda: Aslında bizim için 14 ay süren bir sığınak gibiydi.) bir çok kamu ihalesi reddedildi. Değişimde, piyasayla gerekli ilişkiyi sağlayan Rick Rubin oldu. Böylece bir çok göz Linkin Park’ın nasıl değişim geçireceğini izleyecekti.

DAHA FAZLA NU-METAL YOK

Linkin Park’ın solisti Chester Bennington’dan gelen bir açıklamaya göre artık daha fazla eski tarzları olan nu-metale dönüş yapmayacaklardı.

“Bizim için burada hala hip-hoptan bazı unsurlar var ve her zaman olacak. Ama biz gerçekten nu-metale benzeyen sesleri uzaklaştırdık. Şarkıları yaratmamızda bunun bize az çok yardımı olacağını biliyorum. Tahminen sesler bu tarzda olacak, ama bu tarzlardan nefret ederim. Herkes için konuşmayacağım, ama bu kategorideki hemen hemen herkesin büyük bir hayranı olmadığımı kişisel fikrim olarak söyleyebilirim. Birkaç grubun buraya ait olduğuna gerçekten inanamıyorum.”

Bir çok insan, gruptan Warner Bros ile olan çalışmalarını 2005’e kadar gönüllü olarak durduğunu duyuyordu. Bu fikirden kalan dört albümle, Linkin Park alışılmamış çaba gerektiren adım attı. Kontrat için yeniden pazarlık arifesindeyken ana firmanın halka arzı, konuşması yapılıyordu. Bu arada Warner Müzik Grubu tanıtımdaki yeni madde “itimada dayanan sorumluluk”a ayak uydurmada endişeliydi. Bu zamanlarda, Warner Bros grubun pozisyonunun eksik yönlerini kullanarak güçledi. Dixie Chicks, Incubus and Beck’e yaptığı gibi bir geri çekme hareketi uyguladı. Fakat bu görüş ayrılığı kısa süreliydi. Sekiz aydan kısa bir sürü sonra, Linkin Park ve Warner Bros bir anlaşmaya vardı ve “Minutus to Midnight” için yaklaşık $15 Milyon avans verdi. Öyle böyle derken albüm başarıyla tamamlandı.

MINUTES TO MIDNIGHT
Wake
Given Up
Leave Out All The Rest
Bleed It Out
Shadow Of The Day
What I’ve Done
Hands Held High
No More Sorrow
Valentine’s Day
In Between
In Pieces
The Little Things Give You Away

Single’lar

Bu albümden çıkan ilk single “What i’ve Done”dur. Albümden önce piyasaya sürülmüştür. (2 Nisan 2007)

Singledaki parçalar:
What I’ve Done
Faint (Live In Japan)
From The Inside (Live In Japan)

İkinci single “Bleed it Out”a  gelmişti. (14 Ağustos 2007)

Singledaki parçalar:
Bleed It Out (Album Version)
What I’ve Done (Distorted Remix)
Given Up (Third Encore Session)

Üçüncü single “Shadow Of The Day” (12 Kasım 2007)

Singledaki parçalar:
Shadow Of The Day
Bleed It Out (Live From Projekt Revolution – Holmdel, New Jersey, August 29, 2007)

Dördüncü Single “Leave Out All The Rest” (14 Temmuz 2008

Singledaki parçalar:
Leave Out All the Rest (Single Version)
In Pieces (Live from Projekt Revolution, Washington DC, Aug. 19 ’07)
Leave Out All the Rest (Live from Projekt Revolution, Detroit MI, Aug. 22, ’07) 
Reklamlar

mikeecem hakkında

i'm Mike Shinoda FAN, Linkin Park, Fort Minor, Bahçelievler Anadolu Lisesi, 28.12.1995, İstanbul

13 Mayıs 2011 tarihinde Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 2 Yorum.

  1. Yine güzel bir çalışma yapmışsın canım. Ellerine sağlık ❤
    Bizi LP hakkında özellikle MTM albümü hakkında tekrardan renkli bir şekilde bilgilendirdiğin için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum sana (:

  2. yazdığın her yazı gibi bu çalışmanıda sıkılmadan okudum…Ne diyim Teşekkürler !! 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: